USA: Miejsca stojące w wersji NFL

źródło: LATimes.com / NBCSports.com; autor: michał

USA: Miejsca stojące w wersji NFL Choć stadiony NFL są zwykle pełne w okolicach 90-100%, pojawiają się plany, jak nie stracić widzów. Mniejsze stadiony, ale za to z miejscami stojącymi. Jednak nie takie, jakie znamy w Europie. Miejsca stojące byłyby w… barach otoczonych telebimami. Relacja NBC Sports.

Reklama

W minionym roku zaledwie 7 z 32 zespołów NFL miało średnią widownię poniżej 90% zapełnienia stadionu. Jednocześnie aż 10 klubów (!) miało średnią liczbę widzów ponad 100% pojemności. Jak to możliwe?

W NFL coraz częściej do liczby widzów dolicza się osoby, które nie mają przypisanych krzesełek, ale „biorą udział w meczu” na specjalnych tarasach, gdzie piją alkohol i oglądają widowisko w barowej atmosferze – na telebimach. Ponieważ płacą za bilet, są liczeni jako widzowie, choć widoku na boisko większość z nich nie ma.

Dlatego nie należy się dziwić, że dziennikarze „Los Angeles Times” oraz NBC Sports zwiastują rozrost tego typu stref na nowych stadionach. Miałaby to być recepta na pustoszejące trybuny. Wielu ludzi woli dziś zostać w domach lub oglądać mecze w pubach. Właśnie ich ten pomysł ma przyciągnąć.

Wizja wygląda następująco. Zamiast 100% miejsc siedzących stadiony mogłyby mieć 2/3 krzesełek i aż 1/3 pojemności w postaci miejsc stojących na specjalnych tarasach. Z trzech stron taki taras byłyby otoczony telebimami, a tylko z jednej miał widok na boisko.

Komentarz Stadiony.net: O Boże…

Reklama