Stadion w Poznaniu po kontroli: jest bezpieczny

źródło: ePoznan.pl

Stadion w Poznaniu po kontroli: jest bezpieczny W czwartek na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej inspektorzy Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili kompleksową kontrolę stanu technicznego obiektu. Według PINB stadion jest bezpieczny. Trybuna I ma zostać naprawiona do końca kwietnia - czytamy na ePoznan.pl.

Reklama

- Kontrola potwierdziła wcześniej wskazywane nieprawidłowości - wyjaśnia Paweł Łukaszewski, PINB. - Podkreślam jednak, że Stadion jest bezpieczny, a POSiR podjął odpowiednie działania naprawcze. Fragment I trybuny został wyłączony z użytkowania do czasu naprawy uszkodzonych elementów - dodaje. – Przy okazji kontroli sprawdziłem też podobne elementy na III trybunie i nie wzbudziły one moich zastrzeżeń. Potwierdzam, że po naprawie dwóch słupów na trybunie I stadion będzie miejscem, gdzie można bezpiecznie obejrzeć mecz.

Jak zapowiada POSiR, naprawa I trybuny ma się zakończyć jeszcze w kwietniu. – POSiR prowadzi prace zmierzające do zainstalowania (w ramach gwarancji) obręczy niezbędnych do tego by podczas kolejnego meczu Lecha u siebie trybuna w całości mogła być otwarta – podkreśla Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR. – Mamy potwierdzenie od Macieja Ciechanowskiego, prezesa firmy Remaxbud, że wszystkich niezbędnych napraw dokona do końca kwietnia.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, 5 kwietnia, a więc podczas najbliższego meczu „Kolejorza” w Poznaniu, cała trybuna I będzie dostępna dla kibiców.

Reklama