Narodowy: Sponsorzy od jesieni?

źródło: Interia.pl / PAP.pl; autor: michał

Narodowy: Sponsorzy od jesieni? W maju mają być ustalone kryteria, a w październiku możemy poznać rozstrzygnięcia w walce o pozyskanie sponsorów dla Stadionu Narodowego. Na razie jest w europejskim ogonie, ale ma być w czołówce – podał PAP.

Reklama

Wymagania dla wszystkich potencjalnych sponsorów, w tym tytularnego, mają zostać ustalone podczas majowego posiedzenia rady nadzorczej PL.2012+. Jak zapowiedział prezes Marcin Herra, oferta zostanie przedłożona firmom w czerwcu, a rozstrzygnięć w tej sprawie można się spodziewać w październiku.

- Wtedy większość firm podejmuje tego typu decyzje – powiedział Herra. Czy tym razem decyzje będą korzystne dla Stadionu Narodowego, który w 2012 i 2013 ma po 21 mln zł deficytu w budżecie? To będzie zależało w dużej mierze od oferty obiektu, która ulega ciągłej poprawie od przejęcia przez PL.2012+ w styczniu.

- Im więcej i im bardziej atrakcyjne będą, tym większe zainteresowanie ofert dotyczących lóż. O tym, że Stadion Narodowy jest dobrym miejscem dla biznesu, świadczy choćby fakt, iż ponad 90 instytucji zaufało nam i organizuje tu spotkania tego typu. Postawiliśmy sobie za cel, aby w tym rok zorganizować ich tu 100. Mamy świadomość, że jeszcze dużo pracy organicznej przed nami – przekonywał Herra.

Jak podał PAP, w tej chwili nasz Stadion Narodowy jest na szarym końcu, ale ma wejść do pierwszej piątki Europy już za parę lat. Na początek jednak trzeba wyjść z dołka finansowego, a to ma się udać już w 2015 roku (w 2014 strata ma być niewielka). Tylko czy sponsorzy pomogą? Pierwsze efekty powinniśmy oglądać już tej jesieni.

Reklama