Monachium: Allianz Arena urośnie znowu?

źródło: NWZonline.de

Monachium: Allianz Arena urośnie znowu? Maksymalna pojemność się nie zmieni, ale ta akceptowana przez UEFA, czyli uwzględniająca same krzesełka – owszem. Zamiast 68 tys. miejsc siedzących słynny obiekt ma wkrótce mieścić 71 tysięcy – podaje NWZ Online.

Reklama

Przypomnijmy, przed sezonem 2012/13 udało się zatwierdzić nową pojemność dla Allianz Areny. W meczach Bundesligi zawodników Bayernu może oglądać 71 137 osób (zamiast 69 901), a w spotkaniach międzynarodowych, gdy znikają sektory stojące, 67 812 osób (zamiast 66 000).

To jednak nie koniec zmian, ponieważ stadion ma na te drugie spotkania osiągnąć pojemność dorównującą tej krajowej. Wkrótce trybuny mają mieć już 71 tys. krzesełek, a to oznacza kilka znaczących zmian. Po pierwsze, dzięki temu Niemcy będą mogli zgłosić Allianz Arenę jako arenę półfinału Euro 2020.

Po drugie, zmiana pomoże walczyć o kolejną edycję finału Ligi Mistrzów. Co prawda stadion gościł ten prestiżowy mecz dopiero co, w 2012 roku, ale nie zamierza na tym poprzestać. – W najbliższych 2-3 latach to nierealne. Teraz jest Londyn, potem kolej Lizbony. Ale docelowo powtórka z finału w Monachium jest całkiem możliwa – twierdzi Karl Hopfner, członek zarządu obiektu.

Reklama