Monachium: Allianz Arena rośnie – przekracza 71 tysięcy miejsc!

źródło: własne; autor: michał

Monachium: Allianz Arena rośnie – przekracza 71 tysięcy miejsc! Wreszcie – mogą powiedzieć kibice Bayernu z listy oczekujących. Ale tylko 2 tys. więcej będzie od dziś wchodzić na mecze bawarskiego zespołu. Instalacja dodatkowych krzesełek w końcu zyskała akceptację władz miasta.

Reklama

Od otwarcia Allianz Areny w 2005 roku oficjalna pojemność wynosiła 66 000 miejsc. Nieoficjalnie mówiło się jednak, że obiekt może pomieścić więcej. Jednak na tyle zgodę wydały miejskie władze, obawiając się, że system komunikacji nie sprosta większemu ruchowi.

Jednak kibice skarżyli się, że nie mają na nowym stadionie miejsc stojących, które są powszechne w Bundeslidze, a jednocześnie zwiększają pojemność. Zapadła więc decyzja, by za jedną z bramek i w sektorze gości zdemontować siedziska, które wracają tylko na mecze międzynarodowe. Liczba widzów urosła wtedy do 69 901, ale dla Bayernu i to nie wystarczało. Klub wnioskował więc o dostawienie siedzisk na koronie stadionu.

Allianz ArenaFot: Richard Cawood

W ostatnim czasie otrzymał pozwolenie i zapadła decyzja, by niezwłocznie zainstalować nowe fotele. Jak podaje oficjalna strona stadionu, aktualna liczba miejsc to 71 137 w układzie z miejscami stojącymi. Na mecze międzynarodowe zamiast 66 jest 67 812 miejsc.

Zła wiadomość dla chętnych na bilety w nowej lokalizacji – wszystkie są już wyprzedane. I na Bundesligę, i na Ligę Mistrzów…

Reklama