Brazylia: Maracanã po przebudowie musi zostać… przebudowana?

źródło: Goal.com

Brazylia: Maracanã po przebudowie musi zostać… przebudowana? Już prawie jest gotowa do organizacji Pucharu Konfederacji i Mundialu. A tymczasem najsłynniejszy stadion Brazylii minął się z wytycznymi MKOl przed Igrzyskami 2016. Czy będzie wymagał kolejnych zmian?

Reklama

Przebudowa popularnej „Maraki” wielokrotnie była krytykowana w samej Brazylii z różnych względów. Jednym z nich był koszt na poziomie prawie miliarda reali (1,5 mld zł). Kolejnym tempo prac, które postawiło pod znakiem zapytania organizację Pucharu Konfederacji w czerwcu tego roku.

Choć robotnicy uwijają się jak w ukropie, wiele pracy jeszcze przed nimi, a do inauguracji niespełna 2 miesiące. Tymczasem kolejny problem właśnie pojawił się na horyzoncie. MKOl przekazał raport, zgodnie z którym obiekt w realizowanej formie nie spełnia wymogów federacji olimpijskiej.

Problem wydaje się poważny, ponieważ na liście 39 wymienionych problemów/braków jest np. dach o wytrzymałości mocno odstającej od oczekiwań MKOl. Federacja chciałaby, by utrzymał się pod ciężarem 120 ton opadów, podczas gdy parametry sugerują 81 ton. Dodatkowo MKOl wskazuje, że realizowany plan parkingów i powierzchni komercyjnych wokół obiektu nie odpowiada temu przedstawionemu w kandydaturze Rio de Janeiro do organizacji Igrzysk Olimpijskich 2016.

Przypomnijmy, że Maracanã ma być areną najliczniej oglądanych wydarzeń w 2016 roku, ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk. Jednocześnie będą się tu odbywać kluczowe mecze olimpijskiego turnieju piłkarskiego.

Reklama