Niemcy: Będzie nowy stadion w Norymberdze?

źródło: Kicker.de

Niemcy: Będzie nowy stadion w Norymberdze? Czy to realny plan, czy tylko prztyczek w nos dla władz publicznych? 1. FC Nürnberg zapowiada, że przygotuje studium wykonalności dla nowego stadionu. Klub chce też sprawdzić, czy obecny stadion da się przebudować – relacjonuje „Kicker”.

Reklama

W dzisiejszym wydaniu „Kickera” znalazł się wywiad z dyrektorem sportowym 1. FC Nürnberg, Martinem Baderem. Okazuje się, że wbrew pierwszym doniesieniom agencyjnym, nowa umowa sponsorska z Grundigiem nie daje klubowi ani centa, wszystkie zyski zgarniają władze miasta.

Tymczasem Bader nie zostawia złudzeń – trzeba inwestować, żeby biznesowo nie odbiegać od konkurencji. Ani obecny obiekt, ani warunki korzystania z niego nie dają dobrych możliwości rozwoju klubowi. Dlatego 1. FC Nürnberg zapowiada zrobienie czegoś, o czym od lat nikt w mieście głośno nie mówił – sprawdzenie, czy budowa nowego stadionu ma sens.

Działacze zlecą wykonanie studium wykonalności zarówno dla kompleksowej przebudowy Grundig Stadion (usunięcie bieżni, jak w Stuttgarcie czy Bremie), jak i dla budowy od podstaw obiektu wyłącznie piłkarskiego.

Reklama