Norymberga: Stadion zmienia sponsora

źródło: DPA / abendzeitung-muenchen.de

Norymberga: Stadion zmienia sponsora Producent RTV Grundig został nowym partnerem władz Norymbergi. Za trwającą 4 lata umowę zapłaci nieco ponad 13 mln zł, w przeliczeniu – doniosła agencja DPA.

Reklama

Wczoraj podczas wspólnej konferencji prasowej przedstawiciele samorządu Norymbergi oraz tureckiej firmy Grundig potwierdzili, że doszli do porozumienia. Przez najbliższe 4 lata (do końca sezonu 2016/17) arena Mundialu 2006 będzie się nazywać Grundig Stadion. Logo można zobaczyć na miniaturce.

Za współpracę turecki inwestor zapłaci łącznie 3,2 mln € (ok. 13 mln zł wg aktualnego kursu), czyli nieco ponad 4 mln zł rocznie. Co ciekawe, poszukiwanie inwestora chętnego na nazwę obiektu trwało zaledwie miesiąc.

Poprzedni sponsor, firma easyCredit, zakończył współpracę z miastem w minionym roku. Nie były to relacje najkorzystniejsze, ponieważ niefortunna nazwa easyCredit Stadion była krytykowana nie tylko przez kibiców, ale nawet miejskich urzędników.

W proteście przeciwko poprzedniemu sponsorowi (czy, de facto, sponsoringowi w ogóle) kibice na własną rękę nadali obiektowi nieoficjalny patronat klubowej legendy, Maksa Morlocka. Klub poinformował wczoraj, że jest świadomy opinii kibiców, ale podczas zmiany nazwy sponsorowanej do nadania oficjalnego patronatu nie doszło.

Reklama