Londyn: Stadion Olimpijski otworzy się już latem, będą koncerty

źródło: BBC.co.uk

Londyn: Stadion Olimpijski otworzy się już latem, będą koncerty Miało nie być żadnych imprez przez najbliższe 3 lata, ale pieniądze zwyciężyły i plany zostaną zmienione. Operator stadionu jest o krok od podpisania umów na koncerty – donosi BBC.

Reklama

Podpisów jeszcze nie ma, ale obie strony uzgadniają warunki umowy, na mocy której latem 2013 Stadion Olimpijski zacznie karierę jako arena koncertowa. Warto wspomnieć, że trwa przetarg na wykonanie przebudowy obiektu. Formalnie pierwszych imprez mieliśmy doczekać się w 2015 roku, jednak ogromne zainteresowanie promotorów przesądziło o otwarciu areny na letnie imprezy.

Szacuje się, że wielki stadion odciąży przede wszystkim Hyde Park, gdzie co roku organizowano wielkie koncerty. Od 2008 stale rośnie jednak liczba skarg na hałas od mieszkańców, dlatego liczbę wydarzeń w Hyde Parku zmniejszono z 13 do 9, a ich pojemność z 80 tys. widzów do nawet 50 tysięcy.

Zarządzająca stadionem London Legacy Development Company zapewnia, że organizacja tych wydarzeń nie wpłynie na plany przebudowy czy przejęcia obiektu przez West Ham. Jednak organizację koncertów można odczytać jako pokaz siły w negocjacjach z klubem piłkarskim – LLDC pokazuje, że nie zginie bez piłkarskiego najemcy.

Dokładna lista gwiazd zaplanowanych na letnie imprezy ma zostać przedstawiona w najbliższych tygodniach.

Reklama