Brazylia: Mecz z Anglią na otwarcie Maracany

źródło: własne

Brazylia: Mecz z Anglią na otwarcie Maracany Wielki piłkarski klasyk Brazylia-Anglia rozpocznie historię nowej, przebudowanej Maracany. Właśnie potwierdzono datę i tu pojawia się problem. Gospodarze Mundialu 2014 będą bowiem mieć dosłownie 5 dni na doprowadzenie stadionu do używalności.

Reklama

Maracanã doczeka się otwarcia, na jakie zasługuje. Choć słynny stadion nie mieści już 199 tysięcy widzów (nawet do stu nie jest mu blisko), atmosfera powinna i tak być elektryzująca 3 czerwca. Wtedy jako pierwsi po 2,5-rocznych pracach na murawę wybiegną piłkarze Brazylii i Anglii.

Datę już potwierdzono, więc jest pewne, że Anglicy właśnie tu rozegrają swój pierwszy mecz od 1984 roku, gdy ograli Brazylię 2:0 na wyjeździe. Dla przyjezdnych może to też być cenny trening przed oficjalnymi rozgrywkami w Południowej Ameryce, zaplanowanymi na czerwiec i lipiec 2014.

Ale jedna rzecz, którą Anglicy przejmować się nie muszą, dla gospodarzy jest prawdziwym wyzwaniem. Jak niedawno potwierdzono, prace na budowie zostaną ukończone najwcześniej 28 maja, czyli na przygotowanie obiektu do meczu będzie mniej niż tydzień. Meczu z Anglią przesunąć jednak nie można, ponieważ taki ‘test’ jest konieczny dla akceptacji FIFA. A FIFA przejmie stadion zaraz po meczu na czas Pucharu Konfederacji 2013.

Reklama