Zabrze: Budowa tydzień po tygodniu (3)

źródło: własne

Zabrze: Budowa tydzień po tygodniu (3) Tak znaczących zmian przez pierwszy rok prac nie było. W ostatnich miesiącach doczekaliśmy się i drugiego poziomu trybuny wschodniej, i konstrukcji dachu nad nią. Pomyśleć, że w lipcu nie było nawet dolnych trybun… Zapraszamy na trzecią część kalendarium!

Reklama

26 lipca 2012

Historyczna chwila. Na trybunie wschodniej rozpoczęto układanie prefabrykatów: pionowych rygli i poziomych stopnic. Już widać zarys przyszłych sektorów. Elementy te stanowią wierzchnią część konstrukcji dwóch pierwszych, naziemnych kondygnacji stadionu. Łącznie obiekt będzie miał cztery takie poziomy.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

14 sierpnia 2012

Równolegle do montażu stopnic i rygli na trybunach północnej i wschodniej, postępują prace związane z podwyższaniem kondygnacji. Trwa zbrojenie i wylewanie belek pod kolejne konstrukcje wyżej wymienionych trybun. Oprócz tego na placu przed przyszłym wejściem głównym układana jest nić wodociągowa.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

31 sierpnia 2012

Kolejne spektakularne wydarzenie na placu budowy. Nie ma jednak związku z pracami budowlanymi, lecz wyburzeniowymi. Rozpoczęto bowiem rozbiórkę hali lekkoatletycznej, wybudowanej w latach XX, która znajdowała się w południowo – zachodniej części placu budowy.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

4 października 2012

Na wszystkich modernizowanych trybunach ułożone zostały wszystkie prefabrykaty pierwszego poziomu. Teraz trybuny zostaną „scalone”, a więc montowane będą narożniki. Pierwszy z nich pojawił się w przecięciu ulicy Olimpijskiej i ul. Damrota.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

19 listopada 2012

Zakończyły się prace montażowe elementów poziomu czwartego wschodniej trybuny. Konstrukcja w tym miejscu osiągnęła docelową wysokość.  Instalowane są także elementy, do których mają być niebawem instalowane dźwigary dachu.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

29 listopada 2012

Od dwóch dni na placu budowy dzieją się rzeczy bardzo widowiskowe. Rozpoczęto montaż stalowej konstrukcji dachu. Łącznie przyszłe zadaszenie stadionu będzie się opierać na 46 takich dźwigarach. Poszycie dachu będzie mieszanką blachy trapezowej i poliwęglanu.

Budowa stadionu w ZabrzuFot: Stadion w Zabrzu

Gabriel Dutkiewicz

Reklama