USA: Kolejny rekordowy ekran w Teksasie

źródło: nbcsports.com

USA: Kolejny rekordowy ekran w Teksasie Kolejny argument dla tych, którzy mówią o teksańskiej manii wielkości. W Houston pod dachem Reliant Stadium zawiśnie ekran, który od samego boiska piłkarskiego będzie węższy jedynie o 20 metrów…

Reklama

Jeśli ktoś nie pamięta, do jakiego stadionu należy aktualny rekord wielkości telebimu, to przypominamy, że prym wiedzie inny teksański stadion – Cowboys Stadium. Wielkie ekrany widzące pod jego dachem mają prawie 49 metrów szerokości i 22 szerokości (1078m2 powierzchni).

Teraz Reliant Stadium, choć starszy i mniej nowoczesny, chce konkurować z lokalnym rywalem w kwestii telebimów. Harris County Sports & Convention Corporation, firma zarządzająca obiektem, zatwierdziła właśnie zamówienie ogromnych ekranów od Mitsubishi, które mają zostać zainstalowane do 1 sierpnia 2013. Wymiary: 84,5x16 metrów (1352m2).

Dzięki tej inwestycji Reliant Stadium podniesie poprzeczkę, a operator już zaciera ręce na myśl o rozgłosie i wzroście prestiżu obiektu w konkurencji o wielkie imprezy. Liczy, że dzięki nowym ekranom uda się wygrać starania o organizację Super Bowl w 2017 roku.

Reklama