Anglia: Stadion w Southend ma powstać w 2014 roku

źródło: echo-news.co.uk; autor: michał

Anglia: Stadion w Southend ma powstać w 2014 roku Kibice z tego miasta mają prawo powątpiewać, bo podobne zapowiedzi słyszeli już kilkanaście razy, a nowy obiekt miał być gotowy w 2010. Dlaczego więc tym razem miałoby się udać? – pyta Echo-News.co.uk.

Reklama

Plany budowy nowego stadionu w Southend sięgają 2006 roku, kiedy powstała koncepcja połączenia go z kompleksem handlowym, autorstwa firmy Populous. Nowy obiekt miał być gotowy w 2010 roku, ale prace nie ruszyły. Miały się zacząć w październiku 2011, a potem w styczniu 2012. I dalej nic.

Czy więc kibice powinni wierzyć, że tym razem się uda? Wiele wskazuje, że tym razem faktycznie jest bliżej. Zespół Southend United FC (SUFC) ma już partnera komercyjnego. To sieć Sainsbury’s, która w zamian za działkę ze starym stadionem sfinansuje pierwsze trzy trybuny nowego stadionu.

Wspólne ogłoszenie SUFC i Sainsbury’s poinformowało właśnie o postępach. Partnerzy liczą, że w najbliższych tygodniach uzyskają wszelkie niezbędne zgody i prace ruszą na początku 2013 roku. Jeśli tak będzie, inwestycja powinna być ukończona już w 2014.

Reklama