Tychy: Mostostal Warszawa wykonawcą nowego stadionu

źródło: SportoweFakty.pl; autor: michał

Tychy: Mostostal Warszawa wykonawcą nowego stadionu Dwa razy się nie udało, ale za trzecim przetarg zakończył się sukcesem. Jeśli nie wpłynie żadne odwołanie, wykonawcą będzie Mostostal Warszawa – poinformowało dziś miasto.

Reklama

- W postępowaniu nie odrzucono żadnej oferty ani nie wykluczono żadnego wykonawcy. Oferta złożona przez Mostostal Warszawa odpowiada wszystkim warunkom i wymaganiom określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i została wybrana, jako najkorzystniejsza – mówi Jan Cofała, naczelnik wydziału zamówień publicznych Urzędu Miasta Tychy.

Kandydatów do budowy nowego stadionu było dwóch: Mostostal Warszawa i Warbud. Zwycięska firma złożyła ofertę na 128 873 225, 62 zł brutto (w tym 24 098 245, 44 mln zł VAT). Drugą ofertę wykonawcy wycenili drożej (na kwotę 144 623 400, 00 mln zł VAT).

Miasto wybrało Mostostal ze względu na cenę, ale decyzje uprawomocni się dopiero 26 października. Na tę datę kibice GKS-u będą z pewnością czekać niecierpliwie, bowiem odwołanie będzie oznaczało kolejny poślizg inwestycji, na którą już dwa przetargi trzeba było odwołać.

Reklama