Moskwa: Śmierć na budowie Spartaka

źródło: IANS

Moskwa: Śmierć na budowie Spartaka Zaledwie dzień po tym, jak z Moskwy przyszły informacje o dobrym stanie budowy, dociera tragiczna wieść. Z dużej wysokości spadł jeden z robotników, ponosząc śmierć na miejscu.

Reklama

Na początku tygodnia ogłoszono wyniki kontroli Stroinadzoru (odpowiednik nadzoru budowlanego) na placu budowy w moskiewskim Tuszynie. Nowy stadion Spartaka rośnie bez większych zastrzeżeń, ale tych mniejszych było kilkadziesiąt. To głównie naruszenia związane z jakością i środowiskiem pracy. Ogólne wnioski były jednak pozytywne.

Do dziś, kiedy w świat poszła informacja o śmierci jednego z robotników. Mężczyzna spadł z wysokości i zginął. Nie wiadomo jeszcze, jakie były okoliczności tragedii, ponieważ ma je wyjaśnić wszczęte śledztwo.

Prace nad trybunami nowego 40-tysięcznika w Moskwie są już bardzo zaawansowane i będzie on jedną z pierwszych aren Mistrzostw Świata 2018, z datą ukończenia wpisaną na początek 2014 roku. Zaawansowanie oznacza jednak dużą ilość zadań związanych właśnie z dużymi wysokościami. Aktualny stan budowy można zobaczyć poniżej, na filmie producenta zbrojeń.

Reklama