Essen: Ostatnia trybuna będzie pół roku przed terminem

źródło: RadioEssen.de

Essen: Ostatnia trybuna będzie pół roku przed terminem Już na początku 2013 roku powinna być gotowa czwarta trybuna nowego Stadion Essen, jedyna powstająca w miejscu starego stadionu. Niestety dla kibiców, najpewniej nie uda się jej uruchomić przed sezonem 2013/14 – podało Radio Essen.

Reklama

Już w lutym będzie najpewniej gotowa ostatnia z trybun planowanych na Stadion Essen, dzięki której obiekt zbliży się do pojemności 20 tys. miejsc. Żelbetowa konstrukcja jest już prawie gotowa, choć jej wznoszenie zaczęło się dopiero latem, tuż przed otwarciem trzech pierwszych trybun. Oddanie może nastąpić już w lutym, choć było planowane na sierpień.

Jednak zanim sektory stojące dla 6,6 tys. widzów zostaną uruchomione, może minąć kolejnych kilka miesięcy. O ile bowiem budowa jest aż 3 miesiące przed harmonogramem, o tyle problemem pozostają drogi dojścia do trybuny i parkingi. Ostatnia trybuna jest bowiem jedyną budowaną w miejscu poprzedniego stadionu i teren będzie wymagał uporządkowania.

Stadion Essen na starcie sezonu 2013/14 osiągnie więc pojemność w okolicach 20 tys., ale gdyby to okazało się niewystarczające, to już w tej chwili budowane są fundamenty pod trybuny narożne. Z nimi obiekt może dojść do granicy 25 tysięcy, a jeśli i to nie wystarczy, możliwa jest nadbudowa drugiego poziomu do granicy 35 tys. miejsc.

Reklama