Narodowy: Czy NCS wywalczy pieniądze od ubezpieczyciela?

źródło: gazetaprawna.pl

Narodowy: Czy NCS wywalczy pieniądze od ubezpieczyciela? Narodowe Centrum Sportu zobowiązuje się spłacić podwykonawców Hydrobudowy z pieniędzy od ubezpieczyciela. Jednak wykonawca nie zamierza oddać gwarancji bankowych i zapowiada batalię sądową – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Reklama

NCS informowało przed Euro 2012, że zaoferuje porozumienia i wypłaty tym podwykonawcom, którzy nie otrzymali pieniędzy od głównego wykonawcy. Hydrobudowa upadła, więc teraz NCS zamierza wymóc wypłatę gwarancji bankowych na ubezpieczycielu Alpine Bau (pierwotnie lider w konsorcjum głównych wykonawców). Firma Zurich Insurance otrzymała 3 lipca żądanie wypłaty 152,5 mln zł na poczet gwarancji.

Choć sprawy nie komentuje żadna ze stron, po obietnicy anonimowości rozmówcy mówią jednak chętniej. - Mamy poczucie, że ktoś chce obrabować firmę. Nie zgodzimy się na to i przygotowujemy prawników – mówi przedstawiciel Alpine.

- Wybudowany stadion ostatecznie przypomina to, co zostało zaprojektowane tylko wizualnie. Wszystkie zmiany narzucane przez NCS pociągnęły za sobą koszta, których centrum teraz nie chce ponieść i szuka jelenia. My się nie poddamy, a za błędy doskonale wynagradzanych menedżerów ostatecznie zapłaci podatnik - sugerują przedstawiciele Alpine.

Te błędy menedżerów to zdaniem przedstawicieli firmy aż 16 tys. zmian projektowych, z których część znacząco podnosiła koszty i do dziś nie zostały spłacone przez NCS. Przedstawiciele Hydrobudowy sugerują nawet, że gwoździem do trumny ich firmy było właśnie niedotrzymanie obietnic zapłaty ze strony inwestora Stadionu Narodowego.

Reklama