Euro 2012: UEFA zwija się we Wrocławiu i Poznaniu

źródło: TVN24.pl; autor: michał

Euro 2012: UEFA zwija się we Wrocławiu i Poznaniu Kontenery, namioty i ciężarówki już znikają ze stadionów w Poznaniu i Wrocławiu. Dla tych miast Euro 2012 dobiegło końca wraz z ostatnimi meczami grupowymi. UEFA ma oddać obiekty miastom jutro.

Reklama

- Wokół stadionu rozpoczęły się prace związane z demontażem aranżacji turniejowej. UEFA ma nam przekazać stadion 20 czerwca. Mamy nadzieję, że w stanie niezmienionym - powiedział Paweł Czuma, rzecznik prezydenta Wrocławia.

UEFA przejęła obiekty w Polsce 11 maja, już z nowymi boiskami ułożonymi na jej zlecenie. Za to bez żadnych logotypów niezwiązanych z turniejem, w ramach polityki tzw. „czystego stadionu”. Teraz stadiony w Poznaniu i Wrocławiu są dla odmiany oczyszczane z logotypów turniejowych sponsorów oraz z licznych fioletowych band i banerów, jakie zainstalowano na czas turnieju.

Znikają też miasteczka UEFA, w których były pomieszczenia UEFA dla pracowników i gości. Teraz czas na odbiór miast. - Stadion będzie odebrany protokołem. Nastąpi przegląd, sprawdzenie stanu obiektu i ocena ewentualnych uszkodzeń – wyjaśnia rzecznik Czuma.

Najbliższa wielka impreza dla Wrocławia to koncert Rock in Wrocław z udziałem Queen (7 lipca), a później turniej piłkarski Polish Masters (21-22 lipca).

Reklama