Buenos Aires: Kibic zmarł po ataku nożem na stadionie

źródło: C5N

Buenos Aires: Kibic zmarł po ataku nożem na stadionie Tragiczny w skutkach okazał się dla jednego z widzów mecz na słynnym „El Monumental” w Buenos Aires. Zmarł kilka godzin po tym, jak na stadionie został raniony nożem – donosi telewizja C5N.

Reklama

W niedzielnym meczu 36. kolejki rozgrywek Primera B (druga liga) River Plate wygrało na swoim stadionie z Boca Unidos i umocniło się jako lider tabeli. Jednak mecz zostanie zapamiętany przez incydent, do którego doszło na trybunach. W trakcie bójki między kibicami gospodarzy 21-letni widz został dźgnięty nożem w klatkę piersiową. Według świadków prawdopodobnym powodem wlaki była zaintonowana przez niektórych widzów przyśpiewka krytykująca zawodników.

Sanitariusze natychmiast przewieźli Gonzalo Saucedo do pobliskiego szpitala. Mimo prób ratowania życia mężczyzna zmarł po kilkunastu godzinach, w poniedziałek rano.

Pozarządowa organizacja Salvemos al futbol szacuje, że od 1924 roku przemoc związana z futbolem w Argentynie pochłonęła już 261 ofiar. Tylko w tym roku to już piąta ofiara, choć pierwsza, którą zaatakowano na stadionie.

Reklama