Włochy: Nowy stadion dla Napoli w najbliższych latach

źródło: corrieredelmezzogiorno.corriere.it

Jeszcze nie wiadomo dokładnie gdzie, ale burmistrz Neapolu zapewnia, że nowy stadion powstanie w najbliższych latach. Do końca tego roku mają trwać konsultacje, bo najlepszą koncepcję mają wybrać mieszkańcy – informuje „Corriere del Mezzogiorno”.

Reklama

Jak informowaliśmy w lutym, Napoli nosi się z zamiarem wyprowadzki ze Stadio San Paolo. Ogromny stadion nie spełnia oczekiwań klubu, a burmistrz Neapolu zamierza pomóc klubowi w realizacji zapowiedzi. Luigi de Magistris szedł do wyborów z hasłem budowy nowego stadionu i zamierza spełnić obietnicę.

Za punkt wyjścia ma służyć lokalizacja we wschodniej dzielnicy Ponticelli, która jest świetnym położeniem dla obiektu silnie skomercjalizowanego dzięki dużej dostępności dla mieszkańców. Dzisiejszy Stadio San Paolo teoretycznie pozostaje w grze – może przejść gruntowną modernizację – ale ta opcja wydaje się najmniej prawdopodobna.

Na razie de Magistris zapowiada, że nie chce nic wykluczać i dlatego zaprasza wszystkie prywatne podmioty zainteresowane uczestniczeniem w takiej inwestycji do zgłaszania swoich pomysłów. Wybór ostatecznego rozwiązania ma być poprzedzony szerokimi konsultacjami społecznymi, by to mieszkańcy Neapolu mieli decydujący głos.

Luźno ujęty harmonogram zakłada, że konsultacje i poszukiwanie najlepszego projektu mają potrwać do końca tego roku. Budowa powinna ruszyć w 2013-2014 i zakończyć się po trzech latach, czyli w okolicach 2016-2017 roku.

Poniżej przedstawiamy wczesną wizualizację zaprezentowaną dla dzielnicy Ponticelli przez pracownie Arup Sport oraz Corvino e Multari.

nowy stadion w dzielnicy Ponticelli

Reklama