Portugalia: Trybuna stadionu w Leirii na sprzedaż

źródło: RP.pl; autor: michał

Portugalia: Trybuna stadionu w Leirii na sprzedaż Od zeszłego roku miejski stadion Euro 2004 jest w zarządzie komornika, ale bez jednej trybuny. Mowa o tymczasowej konstrukcji, którą do niedawna dzierżawił lokalny klub. Teraz umowa wygasła i miasto szuka na nią kupca – pisze RP.pl.

Reklama

Estádio Dr. Magalhaes Pessoa miał zostać zlicytowany we wrześniu zeszłego roku, ale wcześniej zdążył zająć go komornik, bo miejska spółka operująca obiektem wpadła w potężne długi (podobny los spotkał inny stadion Euro 2004, w Porto).

Miasto nie straciło jedynie tymczasowej trybuny na 1800 osób, która była użytkowana podczas samej imprezy sprzed 8 lat. Przez cały czas dzierżawił ją pobliski klub Olhanense, któremu umowa skończyła się dopiero niedawno. Dlatego teraz miasto wystawia konstrukcję na licytację. Cena wywoławcza to 54 tys. €.

Niestety, nie tylko tymczasowa trybuna została bezpańska. Stadion zajęty przez komornika stracił właśnie swojego jedynego dzierżawcę, zespół Uniao Leiria. Przy średniej widowni nieznacznie przekraczającej 2 tys. osób na mecz dalsze użytkowanie było nieopłacalne.

Reklama