Portugalia: Licytacja stadionu w Leirii we wrześniu

źródło: TVP.pl; autor: michał

Przeciwnicy sprzedaży stadionu Euro 2004 w Leirii przegrali – obiekt zostanie zlicytowany. Cena wywoławcza to aż 65 mln €. Nabywcę poznamy już 22 września, chyba że nie będzie ofert – poinformowało TVP.pl.

Reklama

W lipcu władze Leirii zdecydowały, że najlepszym rozwiązaniem problemu z Estádio Dr. Magalhaes Pessoa będzie jego sprzedaż. Problem jest bardzo znaczący, bo od Euro 2004 utrzymanie obiektu pochłonęło prawie tyle, co jego budowa (48 mln €). Pierwszy i ostatni raz, kiedy stadion się zapełnił, to mecz Francji z Chorwacją w fazie grupowej Euro 2004. Był tu rozgrywany jeszcze jeden mecz, ale pojedynek Szwajcarów z Chorwacją oglądało o 5 tys. mniej widzów.

Od tego czasu do obsługi obiektu trzeba było dopłacać, więc by ulżyć publicznemu budżetowi ma on zostać sprzedany. Nie w całości – procedura obejmuje ok. 75% obiektu. Cena za trybuny, boisko i parking z częścią biurową to 63 mln €. Czy znajdą się prywatne podmioty chętne wyłożyć takie sumy? Przekonamy się 22 września, bo dzień wcześniej mija termin składania ofert.

Reklama