Poznań: Wojskowy most na Euro 2012

źródło: ePoznan.pl

W kilka dni za tzw. II trybuną powstał most polowy. Dzięki niemu zwiększy się krytykowana przez UEFA przepustowość dróg ewakuacyjnych. Po Mistrzostwach Europy ma zostać zdemontowany – pisze ePoznan.pl.

Reklama

Już w maju Stadion Miejski zostanie przekazany organizatorom Euro 2012. Do tego czasu trzeba było uporać się ze zgłaszanym już przez UEFA problemem zatorów przy wyjściu z II trybuny. Zajmowana przez najbardziej zagorzałych kibiców Lecha część stadionu była krytykowana za zbyt ciasne ciągi pieszych już przy okazji pierwszych meczów z 2010 roku.

Problem jest najbardziej widoczny przy spotkaniach z kompletem publiczności, a takimi będą mecze Euro 2012. Dodatkowo na tym obszarze znajdzie się strefa parkingów dla telewizyjnych wozów transmisyjnych, Centrum Medialnego i innych przestrzeni niezbędnych dla obsługi meczów Euro.

Dlatego przed imprezą problem został doraźnie rozwiązany.  Nad fosą zabytkowego fortu przy stadionie powstała tymczasowa przeprawa. To wojskowy most polowy, który zbudowali w kilka dni żołnierze z Inowrocławia.  Ma prawie 38 metrów długości, jego szerokość to ponad 6 metrów, a całkowita powierzchnia to blisko 450 metrów kwadratowych.

Reklama