Japonia: Ogromne telebimy na najbardziej popularnym stadionie

źródło: 4Press.pl; autor: michał

Od tych w Poznaniu będą większe aż dwukrotnie. Dwa wielkie ekrany zamówiły władze prefektury dla kibiców najbardziej popularnego japońskiego klubu, Urawa Red Diamonds – poinformował 4Press.pl.

Reklama

Największe ekrany w Polsce mają po 115 m2 i wiszą w Poznaniu. Tymczasem władze Saitamy złożyły zamówienie na dwa telebimy o dokładnie dwukrotnie większej powierzchni – będą mieć po 230 m2. Co ciekawe, dostawcą będzie Mitsubishi Electric, podczas gdy założycielem grającego na Saitama Stadium 2002 zespołu Urawa Red Diamonds jest inna spółka z koncernu Mitsubishi.

Na obiekcie zbudowanym przed Mundialem 2002 już teraz są ogromne telebimy, o powierzchni ok. 190 m2. Nowe będą jednak nie tylko o 20% większe, ale też zużyją o 35% mniej energii. Ekrany wykorzystujące najwyższej jakości diody LED umieszczone w odstępie 8mm są w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości Full HD. Wyświetlacze Diamond Vision będą największymi ze wszystkich, umieszczonych na japońskich stadionach piłkarskich. Pierwszy etap instalacji zostanie zakończony w marcu 2013 r., a całość ma być gotowa dokładnie rok później.

Saitama Stadium Fot: Sh@tei

Ponadto przy głównym wejściu na stadion znajdą się nowe 175-calowe wyświetlacze o rozmiarach 3,84m x 2,24m. Będą zbudowane z diod LED wysokiej jasności o plamce 6,7mm, dzięki czemu obraz będzie doskonale widoczny w świetle dziennym z odległości 2 metrów. Na zewnątrz stadionu zostanie zainstalowany również wyświetlacz Ribbon o długości 19,2m.

Poza nimi Mitsubishi dostarczy na zamrowienie władz prefektury również 400 m band reklamowych.

Reklama