Anglia: Wolverhampton wstrzymają przebudowę

źródło: BirminghamMail.net; autor: michał

Po zakończeniu budowy pierwszej trybuny klub wstrzyma się z realizacją kolejnej. Powodem jest plan modernizacji ośrodka treningowego w innej części miasta – informuje „Birmingham Mail”.

Reklama

Pierwsza faza przebudowy Molineux Stadium w Wolverhampton dobiega końca. Nowa trybuna Stana Cullisa jest już w połowie otwarta, a w całości będzie gotowa od sezonu 2012/13. Tymczasem jeszcze przed zakończeniem wiosennych rozgrywek miało się zacząć wyburzanie stojącej wzdłuż boiska trybuny Steve'a Bulla. Przygotowana jest już nowa podstacja elektryczna. Ale nie zacznie się.

Klub zmienił plany po tym, jak jego ośrodek treningowy otrzymał od Premier League niższą notę za swój standard, niż miał dotychczas. Teraz „Wilki” zamierzają wyłożyć 6 mln funtów na rozwój ośrodka i doprowadzenie go do najwyższego poziomu. By utrzymać równowagę finansową, władze klubu postanowiły, że nie będą prowadzić równocześnie dwóch dużych projektów, dlatego wstrzymana zostanie budowa nowej trybuny.

Oznacza to więc, że w sezonie 2012/13 Molineux będzie mieć pojemność 31,7 tys. widzów, a kolejne prace ruszą najpewniej w rozgrywkach 2013/14.

Reklama