Rotterdam: De Kuip przygotowuje wielki jubileusz

źródło: fr12.nl

Najbardziej znany stadion Holandii w przyszłym roku będzie obchodzić 75 lat od powstania. W planie są ceremonie i mecze międzypaństwowe przed Euro 2012 – informuje fr12.nl.

Reklama

Choć do dziś De Kuip pozostaje najważniejszym stadionem piłkarskiej Holandii, jego kształt przez ostatnich 75 lat nie zmieniał się znacząco. Oczywiście dodanie dachu czy rozbudowa klubowej infrastruktury mają niemałe znaczenie, ale co najbardziej istotne – przez cały ten czas widzowie zasiadają na prawie niezmienionych trybunach.

Otwarty w 1937 r. obiekt w 2012 skończy 75 lat. Tę wyjątkową rocznicę klub zamierza obchodzić z pompą, bo bardzo wątpliwe, by stadion doczekał setki. W planie jest przecież budowa zupełnie nowej areny w okolicy i choć ten plan został odłożony w czasie, to jest wciąż aktualny.

dlatego już w marcu odbędzie się pierwsza ceremonia, która nawiąże do przecięcia wstęg właśnie w marcu 1937. Obiekt ma z tej okazji zostać przystrojony w historyczne dekoracje, upamiętniające wydarzenie. A ponieważ De Kuip przez lata pozostawał, choć nieoficjalnie, stadionem narodowym Holandii, częścią obchodów ma być rozegranie co najmniej jednego meczu „Pomarańczowych”, a najpewniej nawet dwóch. Rywalami mają być Bułgaria, Słowacja lub Irlandia Północna – z tymi krajami Holandia ma zagrać jeszcze przed Euro 2012.

Reklama