Euro 2012: Polonia znaczy Polska? Reprezentacja przy Konwiktorskiej

źródło: Gazeta.pl; autor: bartosz

Piłkarska reprezentacja Polski w czasie Euro 2012 będzie trenowała na stadionie przy ulicy Konwiktorskiej, a nie jak wcześniej przewidywano – na obiekcie Legii Warszawa.

Reklama

Informacja odnośnie wyboru ośrodka treningowego zostanie oficjalnie podana w poniedziałek w hotelu Hyatt. To właśnie tam Polacy będą odpoczywać przed Euro. Jednak już w piątek Janusz Kopaniak, dyrektor Warszawskiego OSiR-u poinformował Gazetę.pl o tym, że kadra Polski będzie szlifowała formę na obiektach Polonii. – Tak, to prawda. Stadion Polonii już dawno zgłosiliśmy jako miejsce, na którym będzie można rozgrywać treningi. Na grę na nim zdecydowała się polska reprezentacja – powiedział.

Po zakończeniu sezonu ekstraklasy, jeszcze przed mistrzostwami, na muranowskim stadionie zostanie wymieniona płyta boiska. Ponad 300 tys. zł na ten cel wyłożył ratusz. – Nie ze względu na reprezentację, to efekt wcześniejszych umów z Józefem Wojciechowskim, właścicielem Polonii – mówi dyrektor Kopaniak.

Na dobrą sprawę, dla mieszkającej w stolicy drużyny narodowej, wybór stadionu na Muranowie był najlepszą decyzją. Obiekt Legii nie nadawał się, bowiem na arenie przy Łazienkowskiej, w wyniku umów zawartych pomiędzy właścicielami klubu a firmami, widnieje dużo logotypów sponsorów. Wedle praw UEFA, obiekty związane z mistrzostwami nie mogą zawierać takich elementów.

Reklama