Nowy projekt: Dubai Sports City Stadium

źródło: własne; autor: redakcja

Czy coś nas jeszcze zadziwi? Koszt realizacji – 12 mld zł. Powierzchnia – 4,6mln metrów kwadratowych. W Dubaju powstaje właśnie miasto w mieście. To będzie poświęcone sportowi na najwyższym światowym poziomie, a główną areną stanie się dodana dziś koncepcja.

Reklama

Dubai Sports City to wizja, która mogłaby zostać uznana za niemożliwą, gdyby nie fakt, że już powstaje. Co więcej, miała być gotowa jeszcze w tym roku, ale terminu realizacji wszystkich elementów nie udało się dotrzymać. A lista jest bardzo długa, bo w ramach „miasta sportu” powstaje kilkaset willi, kilkadziesiąt wieżowców i, co dla nas najważniejsze, kilkadziesiąt obiektów sportowych.

Dubai Sports City Stadium

W sumie kompleks zajmie powierzchnię ok. 4,6 mln m2 i pochłonie 4 mld $. Wille i pola golfowe już są, stoi też część wysokościowców i jeden stadion – 25-tysięcznik do krykieta. Obok niego powstanie kryty stadion do hokeja na trawie (5000 miejsc), dalej hala widowiskowa (10 000) i wreszcie główny stadion do futbolu, rugby i zawodów lekkoatletycznych o pojemności 60 000 miejsc.

Według deklaracji inwestorów standard głównego obiektu ma wprawiać zachwyt i sprawić, że stadion stanie się punktem odniesienia dla całego Bliskiego Wschodu. A trzeba pamiętać, że konkurencja w tym regionie jest w ostatnich latach ogromna w związku z inwestycjami w Katarze, Kuwejcie czy Arabii Saudyjskiej.

Reklama