Jelenia Góra: Prace idą bardzo szybko

źródło: naszemiasto.pl; autor: michał

W ekspresowym tempie postępuje przebudowa stadion przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Warszawska firma Tamex korzysta z dobrej pogody i szybko zabrała się do prac. Zdjęto już dawną murawę stadionu i jego podbudowę – informuje naszemiasto.pl.

Reklama

- W tym tygodniu przystąpimy do rozbiórki trybuny. Powinniśmy się z tym uporać w dwa tygodnie – mówi Piotr Krupski, dyrektor firmy Tamex. Wykonawca spieszy się bo obiekt musi być gotowy do kwietnia 2012 roku. – Technologicznie ten termin jest możliwy do utrzymania. Wszystko jednak zależy od pogody – tłumaczy Krupski.

Po gruntownym remoncie obiekt na ul. Złotniczej ma służyć miejscowym klubom sportowym oraz być może jednej z drużyn piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Jelenia Góra jest bowiem w katalogu centrów pobytowych przygotowujących się do tej imprezy.

Największa trybuna, na południu, ma być rozebrana i postawiona od nowa wraz z zapleczem, w którym znajdą się m.in. szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej. Trybuna będzie też częściowo zadaszona blachą falistą.

Pozostałe trybuny oparte na wałach otrzymają świeże stopnie, ciągi komunikacyjne, ogrodzenia i krzesełka. Łącznie pojemność wyniesie 3768 miejsc, a stadion dodatkowo otrzyma również sztuczne oświetlenie. Wokół powstaną parkingi na ponad 200 aut i boisko treningowe o sztucznej nawierzchni, razem z treningową infrastrukturą lekkoatletyczną.

Tamex wykona prace za 16,3 mln zł, choć w sierpniu, podczas ustalania warunków przetargu, władze Jeleniej Góry liczyły na sumę ok. 15 mln.

Reklama