Jelenia Góra: Ruszył przetarg na gruntowną przebudowę

źródło: własne; autor: michał

Stadion w Jeleniej Górze do 30 kwietnia musi zostać zmodernizowany, bo będzie ośrodkiem treningowym Euro 2012. Ale poza boiskiem zmienią się też trybuny i przyległa infrastruktura. Całość pochłonie 15 mln zł.

Reklama

Urząd Miasta w Jeleniej Górze ogłosił właśnie przetarg na modernizację miejskiego stadionu. Czasu nie ma wiele, bo już tylko 300 dni do Euro 2012. Dlatego oferenci mają czas tylko do 30 sierpnia na złożenie swoich ofert.

Ich przedmiotem ma być kompleksowa modernizacja stadionu miejskiego. W jej skład wejdzie nowa nawierzchnia boiska, otaczającej je bieżni, a także przebudowa trybun. Ta największa, na południu, ma być rozebrana i postawiona od nowa wraz z zapleczem, w którym znajdą się m.in. szatnie i pomieszczenia odnowy biologicznej. Trybuna będzie też częściowo zadaszona blachą falistą.

Pozostałe trybuny oparte na wałach otrzymają świeże stopnie, ciągi komunikacyjne, ogrodzenia i krzesełka. Łącznie pojemność wyniesie 3768 miejsc, a stadion dodatkowo otrzyma również sztuczne oświetlenie. Wokół powstaną parkingi na ponad 200 aut i boisko treningowe o sztucznej nawierzchni, razem z treningową infrastrukturą lekkoatletyczną.

Czas na realizację zadania jest do 30 kwietnia 2012, by przed euro mogli tu przyjechać zawodnicy reprezentacji uczestniczących w imprezie. Jelenia Góra jest bowiem jedynym z zaledwie dwóch ośrodków na Dolnym Śląsku, które UEFA umieściła na liście rekomendowanych centrów treningowych.

Reklama