Kijów: Ruszył montaż kołowrotów

źródło: NSC-Olymp.com; autor: michał

Choć otwarcie już dawno za nami, dopiero teraz przy Stadionie Olimpijskim pojawiają się kołowroty, których kibice będą używać do wejścia na stadion. Ich maksymalna przepustowość to ok. 70 tys. widzów na godzinę – pisze NSC-Olymp.com.

Reklama

Jak nie trudno zauważyć, zgodnie z powyższymi danymi godzina wystarczy na zapełnienie Stadionu Olimpijskiego. Każda bramofurta ma przepustowość 650-700 osób na godzinę, a łącznie na narodowym stadionie Ukrainy znajdzie się ich 108.

Podział będzie nierównomierny, bo i dojścia do obiektu nie są sobie równe. Na północy, tuż przy wejściu na esplanadę otaczającą trybuny (za bramką) znajdą się 32 kołowroty. Ogromna większość bram (70) ulokowana będzie przy skwerze na wprost głównej trybuny. Ostatnie 6 kołowrotów znajdzie się przy ulicy Dmitrowa prowadzącej na obiekt od południa.

Cała wschodnia strona będzie pozbawiona wejść, bowiem nie ma do niej bezpośredniego dostępu. Fani ze wschodnich trybun wzdłuż boiska będą więc musieli obejść obiekt przed zajęciem miejsca.

Czytniki biletów nie wymagają wkładania wejściówki, wystarczy przyłożyć ją w niedalekiej odległości od mechanizmu, a ten powinien automatycznie odczytać dane osoby z karty chipowej i wpuścić ją na stadion. Pierwszym testem systemu powinien być mecz Ukraina-Niemcy, zaplanowany na 11 listopada.

Stadion Olimpijski - kołowroty Fot: NSC-Olymp.com

Stadion Olimpijski - kołowroty Fot: NSC-Olymp.com

Reklama