Euro 2012: Platini w połowie wizytacji

źródło: Gazeta.pl / Trojmiasto.pl / FoxNews.com / własne

We wtorek prezydent UEFA zwiedził Gdańsk i Wrocław, gdzie sprawdzał stan przygotowań. Na środę zostały więc Poznań i Warszawa. W stolicy Platini spotka się z premierem Tuskiem.

Reklama

We wtorkowe przedpołudnie Michel Platini pojawił się w Gdańsku. Oglądał lotnisko i infrastrukturę, a szczególną uwagę poświęcił PGE Arenie. Prezydent UEFA spędził na kontroli stadionu 45 minut i potwierdził, że jest zadowolony z przygotowań. Poprzednim razem był tu w 2009 roku, kiedy plac budowy można było tylko objechać busem.

Podobną ocenę kilka godzin później otrzymał Wrocław, gdzie i terminal, i drogi, i wreszcie nowy stadion mogły liczyć na pochwały. Oczywiście to nie sam Michel Platini ocenia jakość ifnrastruktury, ale jego opinie - choć kurtuazyjne - zależą w dużej mierze od przygotowanych przez ekspertów UEFA analiz. A że dziennikarze podchwytują niemal każde jego słowo, jeszcze we wtorek informacje o zadowoleniu z przygotowań obiegły największe światowe media.

Na środę zaplanowano kolejne wizyty - tym razem w Poznaniu i Warszawie. Po przyjeździe do Stolicy Platini ma rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem. W czwartek pojedzie do Krakowa, gdzie odbędzie się losowanie rywali w barażach o udział w Euro 2012.

Reklama