Zabrze: Wielkie Derby Śląśka będą malutkie

źródło: DziennikZachodni.pl

Nie uda się zmienić lokalizacji meczu Górnik – Ruch. Tym samym tylko 3 tys. osób będzie mogło obejrzeć październikową rywalizację. I to tylko jeśli Komisja Licencyjna stadion dopuści – relacjonuje „Dziennik Zachodni”.

Reklama

Choć mówiło się o przeniesieniu najbliższych Wielkich Derbów Śląska (21 października) do Wodzisławia lub Katowic, nic z tych planów nie wyszło. - Wniosek na pozwolenie na zorganizowanie imprezy masowej, a taką jest mecz ekstraklasy, trzeba złożyć minimum miesiąc przed jej terminem, więc na przeniesienie derbów z Ruchem do Wodzisławia czy Katowic jest już po prostu za późno - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” dyrektor wykonawczy Górnika Krzysztof Maj.

Obecnie przy Roosevelta dostępnych jest nieco ponad 2 tys. miejsc, ale wraz z postępem rozbiórki wałów mają się pojawić siedziska z pozostałych trybun, by dobić do liczby 3 tys. określonej w wymogach. Jednak nawet to minimum nie gwarantuje, że zabrzański stadion zostanie do derbów dopuszczony. O tym zadecyduje Komisja Licencyjna, która będzie wizytować obiekt.

Bilety na Wielkie Derby Śląska trafią do dystrybucji w poniedziałek, a ich cena to 60 zł.

Tymczasem poza strefą przeznaczoną dla widzów na trybunie głównej i w przyległych sektorach postępuje demontaż starych nasypów. W ciągu najbliższych trzech tygodni nie zostanie z nich już prawie nic.

Reklama