Wolverhampton: Niepełnosprawni usiądą na placu budowy

źródło: ExpressAndStar.co.uk

Wyburzanie trybuny północnej ruszyło w czerwcu, a już w listopadzie na nowych sektorach pojawią się pierwsi kibice. Priorytetem jest przygotowanie trybuny dla niepełnosprawnych, bo oni nie mają miejsc na innej trybunie – informuje „Express and Star”.

Reklama

Gdy na przełomie maja i czerwca zaczęła się rozbiórka trybuny północnej na Molineux Stadium w Wolverhampton, posiadacze karnetów zaczęli szukać wolnych miejsc na innych sektorach. Niewielka grupa nie miała na to szans. To 33 niepełnosprawnych, którzy sektor dostosowany do swoich potrzeb mieli tylko na zburzonej już północnej Stan Cullis Stand.

Jednak klub nie zamierza ich zostawić bez możliwości pójścia na mecz przez cały sezon, bo tyle zajmie modernizacja. Już dziś, gdy za bramką pojawiły się pierwsze rzędy nowej trybuny, klub zapewnia, że możliwie szybko sektor dla niepełnosprawnych zostanie uruchomiony – jeszcze w trakcie budowy. Najpewniej niepełnosprawni fani „Wilków” zajmą swoje nowe-stare miejsca w listopadzie tego roku, czyli po zaledwie 4 miesiącach konstrukcji. Firma Buckingham Group, wykonawca stadionu, już planuje drogi dojścia dla fanów

Wolverhampton dbają o kibiców na tyle, że każdy z nich otrzymał już list w tej sprawie. Klub zapewnia w nim, że niepełnosprawni nie muszą się martwić brakiem karnetów – stracą jedynie kilka pierwszych meczów u siebie, bo przygotowanie ich nowego sektora musi potrwać.

Reklama