Poznań: Ruszył montaż nowej murawy

źródło: PAP / Wyborcza.pl; autor: michał

Zgodnie z ustaleniami miasta narzuconymi klubom piłkarskim, będą one mogły powrócić na Stadion Miejski 4 września. Podłoże już zostało poprawione, teraz ruszyła instalacja murawy – poinformował PAP.

Reklama

Od ponad dwóch tygodni trwają prace na płycie boiska po zawodach motocrossowych Red Bull X-Fighters. Dokonano m.in. modernizacji i wymiany instalacji grzewczych, nawadniających i drenażowych. W środę rozpoczęto układanie murawy.

- Cały koszt odtworzenia płyty boiska pokrywa organizator X-Fighetrs. Taką zawarliśmy umowę wynajmując nasz stadion na tę imprezę – wyjaśnił w rozmowie z PAP zastępca dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji Maciej Mielęcki.

Problemy z murawą pojawiły się jeszcze przed oddaniem całego obiektu do użytku. W ciągu półtora roku wymieniana ona była aż pięciokrotnie. Ta obecna wymiana przyszła w kontrowersyjnych okolicznościach – magistrat nie informując klubów podpisał umowę z organizatorem zawodów motocyklowych. Lech i Warta zostały postawione przed faktem, który nie był im na rękę – na początku rozgrywek pozbawiono je własnego stadionu.

Na najnowszą murawę wykonawca daje rok gwarancji, ale musi ona być odpowiednio użytkowana. Niewykluczone, że przed Euro 2012 dojdzie do kolejnej wymiany.

Reklama