Warszawa: Kalendarium imprez na Narodowym

źródło: Wiadomosci24.pl

Optymalnie w kalendarzu tak dużego obiektu powinno być do 30 imprez zapełniających trybuny rocznie. Na razie aż tak dobrze nie jest, ale terminy są sukcesywnie rezerwowane na nowe wydarzenia – piszą Wiadomosci24.pl.

Reklama

Jak przekonywał na początku kwietnia na początku kwietnia Roger Maslin, dyrektor zarządzający Wembley, trudno jest zapełnić duży obiekt więcej niż 30 razy rocznie. Każda impreza to seria przygotowań i praca przy promocji, dystrybucji wejściówek i innych zadaniach.

Według Maslina i wyrażającego podobny pogląd Bena Veenbrinka z UEFA, najważniejszy jest gospodarz obiektu, którym w polskich warunkach powinna być drużyna piłkarska. To ona zapewnia ok. połowy wszystkich wielkich imprez. Warszawski Stadion Narodowy takiego użytkownika nie ma, a negocjacje z PZPN na razie dotyczą tylko meczu Polska – Niemcy. Zresztą nawet organizacja wszystkich meczów Reprezentacji w Warszawie nie daje tylu meczów, co posiadanie klubu, regularnie korzystającego z obiektu. Narodowe Centrum Sportu chce jednak walczyć o zapełnienie swojego kalendarza. Trwają negocjacje z gigantem branży rozrywkowej, firmą AEG, która ma pomagać w zdobywaniu umów na wielkie wydarzenia. Oto te, które już teraz NCS ma w planie na najbliższe miesiące:

  • Red Bull X-Fighters (06.08.2011). Impreza z tej serii zamykała symbolicznie Stadion Dziesięciolecia i w podobny, umowny sposób otworzy ten nowy. Rywalizacja motocyklistów/kaskaderów na obiekcie będzie pierwszą dużą imprezą na Narodowym.
  • Energia Pokoleń (27.08.2011). To oficjalna ceremonia otwarcia, podczas której planowane są pokazy choreograficzne, światła i dźwięku, a także występy krajowych gwiazd muzyki. Ma to być niezapomniany spektakl, podczas którego wytworzy się niezwykła energia, nawiązując do hasła imprezy: Energia Pokoleń - spektakl o pasji, marzeniach i emocjach - twierdzą organizatorzy.
  • Mecz piłkarski Polska - Niemcy (06.09.2011). Pierwsze oficjalne spotkanie piłkarskie na nowym stadionie. Rywala nie trzeba przedstawiać. W tym wypadku słowo „towarzyski” dla wielu nie będzie miało pewnie znaczenia.
  • Night of the Proms (17.09.2011). Największa coroczna impreza organizowana w zamkniętych pomieszczeniach na terenie Europy. Koncerty z tego cyklu to połączenie muzyki klasycznej i popu. W tym roku w Warszawie pojawią się m. in. Safri Duo, DIV4s, John Miles, Orkiestra Il Novocento
  • Mecz rugby Polska - Niemcy (między 8 a 11.11.2011). Tym razem nie będzie to mecz towarzyski, jak w przypadku piłkarskiej rywalizacji, lecz o Puchar Europy Narodów. Dokładny termin poda Europejska Federacja Rugby w czerwcu tego roku. O organizację walczy jeszcze Gdańsk.
  • Sylwester (31.12.2011). W tym roku miejska impreza sylwestrowa ma się po raz pierwszy odbyć na Stadionie Narodowym zamiast na Placu Defilad, pod Pałacem Kultury.
  • 20. finał WOŚP (08.01.2012). Nie wiadomo jeszcze dokładnie w jakiej formie, ale zgodnie z obietnicą daną podczas zakończonego już finału największej jednodniowej, corocznej imprezy charytatywnej na świecie, kolejna impreza ma się odbyć właśnie na największym stadionie Polski.
  • Euro 2012 (08.06.2012). Na razie nie wiadomo jeszcze z kim, ale na pewno Polska zmierzy się w pierwszym oficjalnym meczu Euro 2012 z jednym ze swoich grupowych rywali. Na Stadionie Narodowym kibice obejrzą jeszcze dwa mecze grupowe (12 i 16 czerwca), ćwierćfinał (21 czerwca) i półfinał mistrzostw (28 czerwca).

Reklama