Kraków: Kibice walczą o... stojaki rowerowe przy stadionach

źródło: własne

Fundacja AllForPlanet ufunduje stojaki w 10 miejscach jednego z polskich miast. Kibice Wisły chcą by przy nowych stadionach stanęły stojaki w kształcie smoka, a fani Cracovii – lajkonika.

Reklama

Założona w 2008 roku fundacja AllForPlanet co roku finansuje stojaki rowerowe w jednym z sześciu polskich miast. W tym roku akcją objęto: Bytom, Kraków, Rzeszów, Sopot i Wrocław. Głosowanie ma kilka etapów. Po pierwsze, trzeba zagłosować na jedno z miast i to z największą ilością głosów otrzyma efektowne stojaki na rowery. Po drugie, w każdym z ośrodków wytypowano 20 lokalizacji, z których internauci wybierają pierwszą dziesiątkę – to tam staną stojaki. Po trzecie wreszcie, do wyboru jest 5 wzorów reprezentujących symbole danego miasta.

W Krakowie wśród 20 lokalizacji znalazły się okolice stadionów dwóch czołowych klubów – Wisły i Cracovii. Z kolei wśród symboli znalazły się te przypisywane każdemu z klubów – odpowiednio smok i lajkonik. W głosowaniu, które trwa od 18 kwietnia do 1 maja te dwie opcje biją na głowę pozostałe i jest niemal pewne, że jeśli to Kraków zostanie wybrany, to lajkonik lub smok będzie wybranym wzorem. W promocję inicjatywy włączyły się czołowe serwisy prowadzone przez kibiców, a nawet oficjalna strona internetowa Wisły. Fani którego zespołu zobaczą pod swoim stadionem symbol własnego klubu, a którzy odwiecznego rywala? Dowiemy się na początku maja, jeśli tylko Kraków będzie miastem wybranym w głosowaniu.

Głosowanie trwa na stronach AllForPlanet.pl (miasto i lokalizacje) oraz na Gazeta.pl (wzór stojaków).

Reklama