Już w ten weekend III Zlot Groundhopperów

źródło: własne

Jeśli jeżdżenie po wielkich i całkiem małych stadionach to Twoja pasja, nie przegap kolejnego już spotkania polskich groundhopperów. A jeśli powyższe Twoją pasją jeszcze nie jest, nie przegap go tym bardziej, bo nie wiesz, co tracisz. Jednym słowem, w ten weekend we Wrocławiu impreza z gatunku obowiązkowych…

Reklama

A wszystko za sprawą dwóch zapaleńców. Tak po prawdzie zapaleńców jest więcej, ale Radosław Rzeźnikiewicz i Krzysztof Gawron dzięki coraz liczniejszym wywiadom wyrośli na głównych animatorów ruchu turystyki stadionowej w Polsce. A ponieważ ruch ten jest nam bardzo bliski, przyłączamy się do ich zaproszenia na III Zlot Polskich Groundhopperów!

Impreza ma charakter towarzyski i – jak na groundhopping przystało – wędrowny. Rozpoczyna się już w piątek (08.04) o 19:00 we wrocławskiej NIEBO Cafe. Tam przy wspólnym stole miłośnicy zwiedzania stadionów będą rozmawiać na wszelkie tematy, a zwłaszcza te związane z najbliższym weekendem.

A w weekend jest dużo do zobaczenia. Już o 8:00 w sobotę na wrocławskim rynku zbiórka, po której z dworca głównego uczestnicy Zlotu udadzą się na mecz IV-ligowego Konfeksu Legnica. Później na stadion Miedzi i z powrotem do Wrocławia. Tam o 15:00 odbywa się mecz Ślęzy Wrocław z Kuźnią Jawor. Po tym pojedynku przyjdzie czas na danie główne Zlotu – spotkanie Śląsk Wrocław – Widzew Łódź. Na koniec sobotnich podróży uczestnicy znów ruszą w drogę i znów na wrocławski rynek, gdzie wybiorą miejsce do wspólnych rozmów.

III Zlot Polskich Groundhopperów

W niedzielę spotkanie na stadionie przy Sztabowej o 9:30, a tam zlotowicze wspólnie obejrzą pół meczu między Spartą Wrocław a GOKiS Kąty Wrocławskie. W przerwie bus przewiezie wszystkich na stadion Parasola Wrocław (Muchobor Wrocław – Zieloni Rakoszyce). I ten mecz uczestnicy obejrzą tylko do połowy, bo po pierwszych 45 minutach przeniosą się na pobliski stadion MCS Leśnica (Błękitni Jerzmanowo - Polonia Bielany Wrocławskie). Tam dla odmiany obejrzeć będzie można drugą część meczu…

I na tym nie koniec atrakcji. W drodze ze stadionu na stadion do wygrania książki, a po wszystkich połówkach (organizatorzy zaznaczają, że skojarzenia z alkoholem są całkiem na miejscu) w planie są jeszcze wizyty na budowie wrocławskiego stadionu Euro 2012 oraz na Stadionie Olimpijskim.

Przypominamy również, że zgodnie z ideą spotkania każdy zainteresowany uczestnictwem może dołączyć do – z pewnością wesołej – grupy stadionowych turystów w dowolnym momencie. Więcej szczegółów na temat III Zlotu Polskich Groundhopperów znajdziesz, klikając na baner w treści tekstu.

Reklama