Bezpieczeństwo: Piwo legalne, ale nie wszędzie i nie zawsze

źródło: RP.pl

Choć dziś alkohol na stadionach jest podstawą do orzeczenia wobec kibica zakazu stadionowego i grzywny, przed Euro 2012 piwo będzie można kupić na stadionach bez problemu. Warunków jest jednak kilka: nie w każdym miejscu i nie na każdym meczu – pisze RP.pl.

Reklama

Niskoprocentowe piwo (4,5%) będzie dostępne przy okazji Euro 2012 na polskich stadionach dzięki specjalnej ustawie, która tym samym zabezpieczy interesy UEFA, sponsorowanej przez znane browary.

Polskie rozwiązanie będzie się jednak znacznie różnić od ukraińskiego, bo tam już teraz alkohol może kupić każda pełnoletnia osoba i wejść z nim na trybuny. W Polsce ma być inaczej. Wspólny projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Sprawiedliwości zakłada, że piwo będzie można nabyć podczas Euro 2012 tylko w specjalnych strefach stadionu i tylko na części meczów.

Sprzedaż alkoholu będzie zakazana podczas meczów podwyższonego ryzyka..Które to? Dziś nie wiadomo, bo trwają analizy. Jednak nawet jeśli konkretne spotkania zostaną wytypowane przed Euro 2012, to mogą do nich dołączyć kolejne, zależnie od oceny stanu bezpieczeństwa podczas samej imprezy. Decyzja o takim statusie będzie mogła zapaść nawet dzień przed meczem.

Reklama