Kraków: Stadion Cracovii znów nagrodzony

źródło: Cracovia.pl

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski po raz jedenasty przyznała tytuł Najlepszego Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce - Lider Małopolski 2010. W tym roku laureatem konkursu została MKS Cracovia SSA za Stadion im. Józefa Piłsudskiego.

Reklama

Kapituła zwróciła uwagę, że nowy stadion Cracovii jest jedną z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych budowli tego typu w Polsce. Spełnia najsurowsze normy UEFA dla tej wielkości stadionów oraz odpowiada wszelkim wymaganiom stawianym obiektom wyższej kategorii.

Zdaniem kapituły, Kraków zyskał dzięki temu obiektowi doskonałe miejsce nie tylko do oglądania w komfortowych warunkach zmagań sportowców, ale również wysokiej jakości estradę do organizacji różnego rodzaju imprez rozrywkowych i widowiskowych.

Przypominamy, że w grudniu stadion otrzymał główną nagrodę w konkursie „Kraków bez barier 2010” za kompleksowe rozwiązania dla osób niepełnosprawnych. W styczniu 2011 otrzymał Nagrodę im. prof. Janusza Bogdanowskiego za najlepszą architekturę minionego roku w Krakowie. Tymczasem po trwającym trzy tygodnie głosowaniu czytelnicy Stadiony.net uznali obiekt za jeden z trzech najlepszych stadionów piłkarskich oddanych w minionym roku na świecie.

Reklama