Stadion Wisły: Mostostal wykona zaplecze północnej

źródło: własne

Na stronach krakowskiego ZIKiT pojawiła się informacja o wyborze wykonawcy zaplecza trybuny północnej. Oferentów było dwóch, ale jednego odrzucono.

Reklama

Przetarg nieograniczony na wykonanie niezbędnego zaplecza trybuny północnej rozstrzygnięty. Wbrew wcześniejszym spekulacjom wykonawcą nie będzie pracujący nad pozostałymi częściami stadionu Polimex-Mostostal, lecz Mostostal Warszawa. Oferty w przetargu były dwie, ale jedną odrzucono.

Budowa niezbędnego zaplecza – w tym klatek schodowych, toalet i stanowisk dla cateringu - potrwa 2 miesiące od podpisania umowy. Niemal pewne jest więc, że od rundy wiosennej kibice będą mogli w końcu wchodzić na trybunę dedykowaną tym najbardziej żywiołowym. Koszt inwestycji to 16 375 295, 26 zł.

Trybuna północna została oddana do użytku w połowie 2008 roku. Mimo to do tej pory kibice nie doczekali się zaplecza, które umożliwiłoby cywilizowane warunki wchodzenia i użytkowania trybuny. Na sektory prowadziły tymczasowe drogi, które trzeba było zlikwidować przed budową trybun narożnych, a do dyspozycji fanów były tylko przenośne toalety.

Reklama