Ruch z Austrią jednak u siebie

źródło: Niebiescy.pl

Jak rzadko się zdarza UEFA cofnęła swoją decyzję i pozwoliła Ruchowi Chorzów podjąć Austrię Wiedeń na własnym stadionie. Przesądził nowy raport delegata władz piłkarskich sporządzony podczas czwartkowego meczu z Valettą. Docenione zostało naprawienie usterki (choć nie wszystkich), dobra organizacja meczu oraz postawa kibiców - podaje Niebiescy.pl.

Reklama

Przypomnijmy. UEFA zakazała gry Ruchowi na Cichej w III rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej po meczu z Szachtiorem Karaganda. Wtedy to delegat szczegółowo przedstawił wszystkie usterki i niedociągnięcia chorzowskiego stadionu, zmuszając chorzowian do przeprowadzki. Władze Ruchu podjęły działania na dwóch frontach. Jednocześnie zaczęto poszukiwać obiektu zastępczego oraz usuwać co niektóre mniejsze usterki, mając na uwadze następną kontrole.

Na stadionie wykonano szereg drobnych prac, takich jak malowanie schodów czy poprawa ich stabilności. Znaleziono także obiekt zastępczy. Miał nim być nie stadion Widzewa jak początkowo donoszono, a Zagłębia Sosnowiec.

Nie będzie jednak potrzeby do wizytowania Sosnowca. Delegat obecny na meczu z Valettą uwzględnił starania „niebieskich” i pozytywnie zaopiniował arenę na Cichej.

Reklama