Poznań: Stadion zadaszony w połowie

źródło: Sport.pl / PAP

Główne konstrukcje trybun i zadaszenia już stoją w całości, więc trwa ich pokrywanie. Trybun – krzesełkami, zadaszenia – membraną. Druga z prac jest na półmetku, a montaż obu powinien zakończyć się jeszcze w czerwcu – pisze Sport.pl.

Reklama

- Obecnie stadion jest zadaszony w 50 procentach. Jeśli warunki atmosferyczne nie staną na przeszkodzie, do końca czerwca powinniśmy zakończyć montaż membrany. Zakładamy, że montaż krzesełek na pierwszej i trzeciej trybunie również zakończy się do końca miesiąca - powiedział prezes spółki Euro Poznań 2012 Ryszard Dembiński.

Wewnętrz trybun trwają prace wykończeniowe, a pod dachem montowane jest oświetlenie, które już za tydzień będzie uroczyście testowane. Według harmonogramu wszystkie prace budowlanepowinny zakończyć się do 30 czerwca. Wykonawca ma jednak kilka tygodni opóźnienia. Główną przyczyną poślizgu są niesprzyjające warunki atmosferyczne - długa, mroźna zima i deszczowa wiosna. Zdaniem Dembińskiego niewielkie opóźnienie nie powinno wpłynąć na termin oddania całego obiektu do użytku.

- Jeszcze w czerwcu powinny zacząć się odbiory techniczne. Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie stadionu powinno nastąpić w połowie września i jest to naprawdę realny termin - zapewnił szef spółki Euro Poznań 2012. Do tego czasu obiekt podczas meczów Lecha będzie mieścił 13 500 widzów.

Reklama