Nowy stadion zrujnuje niemiecki klub?

źródło: Stadionwelt.de

Drugoligowa Alemannia Aachen nie tak dawno otwierała nowy stadion dla ponad 30 tys. widzów, a już ma z nim problemy. Klubowi brakuje ponad 5 milionów euro i grozi mu bankructwo – pisze Stadionwelt.de.

Reklama

Nowy stadion Tivoli w niemieckim Akwizgranie działa od sierpnia 2009, a już przysporzył klubowi sporo problemów. Najpierw podczas inauguracji z sektora gości na beton spadł kibic Sankt Pauli, który później długo był w śpiączce. Teraz okazuje się, że budowa nowego obiektu za ok. 50 mln € doprowadziła klub na skraj bankructwa.

W tej chwili klub ma zadłużenie rzędu 3 milionów, a kolejne 2,5 to koszty infrastruktury wokół stadionu. W czwartek prezydent miasta Marcel Philipp, skarbnik miejski Anne Kathrin Grehling i przedstawiciele klubu spotkali się w sprawie narastającego problemu. Nie udało się dojść do porozumienia, a pewne jest na razie tylko to, że klub nie może liczyć na otrzymanie brakujących pieniędzy od miasta. W sobotę doszło więc do kolejnego spotkania. Następne planowane jest na środę. Niewykluczone, że miasto udzieli poręczenia klubowi, który w ten sposób będzie miał więcej czasu na uregulowanie problemów.

Tivoli mieści niespełna 33 tys. widzów, a jego budowa pochłonęła ok. 50 mln €. Obok obiektu przewidziano m. in. wielopoziomowy parking. Stadion charakteryzuje się jaskrawo żółtym dachem, a jego projekt wykonano w dużej mierze w oparciu o oczekiwania kibiców – trybuny są bardzo strome, ściśle otaczają boisko.

Reklama