Sprzedadzą stadion by walczyć o Mundial

źródło: BBC / własne

Bristol to jedno z miast, w których odbędzie się Mundial 2018, jeśli Anglicy wygrają. A ze są faworytami, rywalizacja między ośrodkami jest zacięta. By zbudować nowy stadion Bristol City sprzeda obecny obiekt pod supermarket. Tylko tak uda się sfinansować inwestycję – informuje BBC.

Reklama

Dziś Ashton Gate mieści nieco ponad 21 tys. widzów. To za mało dla klubu z aspiracjami i zdecydowanie poniżej wymagań stawianych stadionom Mistrzostw Świata. Najmniejszy obiekt na mecze grupowe musi mieć pojemność ponad 40 tys. i tę granicę Bristol City zamierza przekroczyć. Co prawda wyjściowo nowy stadion ma mieścić ok. 30 tys., ale można będzie go – czasowo lub na stałe – rozbudować do 42 tys. miejsc.

Ponieważ jednak właścicielem obecnego obiektu jest klub, a nie miasto, to właśnie klub musi poradzić sobie z budową nowego stadionu. By to się udało, Bristol City zamierza sprzedać dzisiejszy Ashton Gate firmie Sainsbury, która jest zainteresowana zbudowaniem tam swojego supermarketu. W tej chwili klub czeka na decyzję Rady Miasta, która przed wyrażeniem zgody na taki ruch prowadzi konsultacje z mieszkańcami.

Reklama