Jest pozwolenie na nowy stadion w Stalowej Woli

źródło: Super Nowości

Biurokracja do tej pory opóźniła budowę o rok, ale teraz ma już iść z górki. Jest pozwolenie na budowę i być może już latem zaczną się prace – piszą „Super Nowości”.

Reklama

Po miesiącach starań, odmów i poprawiania dokumentów, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dostał zgodę na rozpoczęcie robót przy wznoszeniu nowego stadionu piłkarskiego. Stanie on najpóźniej za cztery lata, w miejscu obecnego stadionu przy ul. Hutniczej. Wcześniej na drodze stawały sosny, których nie można było wyciąć, następnie plan zagospodarowania przestrzennego wymagający zmiany i w końcu kwestie własnościowe.

- Mamy pozwolenie na budowę i już! - z dumą oświadczył "SN" Andrzej Chmielewski, dyrektor MOSiR w Stalowej Woli. - Teraz powinno już być z górki. Najpierw poszukamy dobrego wykonawcy, a potem będziemy liczyć, że radni będą dla nas szczodrzy przy dzieleniu miejskich pieniędzy.

Projekt obiektu autorstwa stalowowolskiego architekta Marka Gierulskiego zakłada budowę czterech nowych trybun na 10 tys. w miejscu obecnych. Budowa ma się odbywać etapami przez najbliższe 4 lata. szacuje się, że inwestycja pochłonie ponad 50 mln złotych.

Reklama