UEFA już na pewno nie zabierze nam Euro

źródło: dziennik.pl

"Możemy spać spokojnie" - mówił Michał Listkiewicz. "Na pewno nie zabiorą nam Euro" - dodawał minister sportu Mirosław Drzewiecki. Obaj mieli rację. Dziś, podczas obrad w Bordeaux, Komitet Wykonawczy UEFA potwierdził, że mistrzostwa Europy w 2012 roku na sto procent zorganizują Polska i Ukraina.

Reklama

To, że Euro jest nasze, potwierdził dziś obradujący w Bordeaux Komitet Wykonawczy UEFA. Działacze zastrzegli jednak, że oba kraje muszą przyspieszyć prace przygotowawcze.

Więcej uwag UEFA miała do Ukrainy - Komitet Wykonawczy zajmował się sprawą przygotowań naszych sąsiadów aż cztery godziny. Polsce poświęcono dużo mniej czasu. Jak ktoś jest grzeczny, to nie trzeba się nad nim pochylać - mówił dziś rano Mirosław Drzewiecki. Jak się okazuje, minister miał rację.

Michał Listkiewicz, wraz z prezesem ukraińskiego związku Grigorijem Surkisem, przedstawili UEFA raport z przygotowań do Euro. Na spotkaniu zdementowałem spekulacje prasy światowej o tym jakoby Polska chciała zorganizować Euro 2012 z kimś innym. Wspólnie z Ukrainą wygraliśmy i wspólnie z Ukrainą Euro zorganizujemy - mówił Listkiewicz chwilę przed wejściem na salę obrad Komitetu Wykonawczego serwisowi sport.pl.

Euro 2012 odbędzie się w Polsce i Ukrainie. Możemy odetchnąć z ulgą.

Reklama