Reorganizacja rozgrywek w Polsce

źródło: własne; autor: Gutek

W związku ze zmianami, jakie od obecnego sezonu PZPN wprowadził w systemie ligowym, także w naszym serwisie pojawi się kilka drobnych modyfikacji.

Reklama

Dwa najwyższe szczeble rozgrywek pozostaną bez większych modyfikacji, edycji ulegną jedynie nazwy poszczególnych lig. Pojawi się jednak dodatkowa kategoria - "II liga", jednak w przeciwieństwie do swojego realnego odpowiednika, nie będzie ona podzielona na strefy. Ostatnia grupa, czyli "niższe ligi" również nie ulegnie żadnym poprawkom.

Równolegle ze zmianami w systemie rozgrywek, wzbogaciliśmy serwis o pięć kolejnych polskich stadionów, zaś fotografie trzech innych zostały zaktualizowane.

Pierwszy z nowododanych stadionów to obiekt OKS-u 1945 Olsztyn, obiekt zaniedbany, lecz wciąż częściowo nawiązujący do czasów swojej świetności. Wybudowany w latach 70. ubiegłego stulecia, nadal może imponować wysoką, zadaszoną trybuną główną wyposażoną w pełne zaplecze sanitarno-techniczne.

Kolejnym stadionem, który dziś pojawił się w naszej bazie jest obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa Elana Toruń. Na Stadion Miejski, zmodernizowany w zeszłym roku, składa się zadaszona trybuna główna oraz wały ziemne, które nadają całości kształt podkowy.

Modernizacja Stadionu Miejskiego w Kluczborku dobiegła końca wiosną bieżącego roku. Dzięki niej, obiekt zyskał nowoczesną, krytą trybunę główną wraz z pełnym zapleczem oraz kolejnych kilkaset miejsc siedzących po przeciwległej stronie płyty. W sumie, na meczach miejscowego MKS-u może zasiąść prawie 2000 osób.

Czwartym nowym obiektem, jaki pojawił się w serwisie jest Stadion Sandecji Nowy Sącz, wyposażony w 3 000 indywidualnych siedzisk. Zainaugurowany 1 maja 1970 roku obiekt posiada niewielką, zadaszoną trybunę główną, zaś pozostałe niekryte sektory układają się, podobnie jak w Toruniu, w kształt podkowy.

Ostatnia arena piłkarskich zmagań zaprezentowana w dniu dzisiejszym, to Stadion Unii Janikowo. Obiekt, którego modernizacja zakończyła się zaledwie kilka tygodnii temu, mieści na trzech trybunach prawie 4 tyś. krzesełek, z czego ponad połowa jest zadaszona. Jak na warunki Janikowa, jest to wręcz kolosalny obiekt, biorąc pod uwagę, że w tym skromnym miasteczku mieszka niewiele ponad 9 tyś. osób.

Ponadto, zaktualizowane zostały zdjęcia obiektów, które znajdowały się już w serwisie: Stadionu Lechii Gdańsk, Pelikana Łowicz oraz Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka.

Reklama