Twórcy Stadionów: Jest rozstrzygnięcie!

źródło: własne; autor: Redakcja

Jury zdecydowało, że nie będzie zwycięzcy. Są za to wyróżnienia dla prac, które przedstawiały najlepszy poziom. A w odróżnieniu od poprzednich edycji, tym razem prezentujemy wszystkie prace, które spełniły warunki regulaminu.

Reklama

-Generalnie opracowania są na dobrym poziomie, szczególnie jeśli chodzi o wizualizacje. Na podkreślenie zasługuje duża ilość pracy, którą uczestnicy włożyli w opracowanie projektów. - uważa Wojciech Zabłocki, członek konkursowego Jury. Sędziowie zwrócili jednak uwagę na fakt, że wśród nadesłanych koncepcji nie było idealnej propozycji. -Nasz konkurs jest dość nietypowy, w związku z tym trudno jest stosować te same kryteria ocen, które zastosowalibyśmy w przypadku konkursu spełniajacego wymogi konkursu architektonicznego.- zwraca uwagę Adam Wycichowski, który zaproponował, by przyznać wyróżnienia.

Propozycja przeszła i efektem konkursu są 4 wyróżnione prace. Pierwsze wyróżnienie otrzymali ex aequo Konrad Hawro i Mateusz Grzelkiewicz. Drugie, również do podziału, przypadło Kamilowi Adamskiemu i Adrianowi Kalecie. Decyzją jury wyróżnienia pierwszego stopnia otrzymują nagrody w wysokości 1 000zł, a drugiego 500zł. Gratulujemy!

Wszystkie prace z krótkim opisem koncepcji i oceną Jury możecie oglądać na finałowej podstronie Twórców Stadionów. Zapraszamy!

Konkurs SKWK i Stadiony.net to dla Konrada Hawro już czwarty triumf, bo choć formalnie jego praca otrzymała tylko wyróżnienie, to podobnie jak we wcześniejszych edycjach- lepszej nie było. W opinii Jurorów jego projekt cechuje lekkość i niestandardowość. Szklana fasada nowych trybun jest dynamiczna, a dzięki obudowaniu istniejących w podobny sposób- całość jest spójna.

Na obudowanie postawił też Mateusz Grzelkiewicz, drugi laureat konkursu. On za to zamiast szkła postanowił naciągnąć na konstrukcję stadionu materiał pokryty teflonem. Dzięki temu sylwetka stadionu ma się wydać lekka. Jurorzy docenili prostą elegancję i konsekwentne prowadzenie projektu.

Adrian Kaleta zbliżył projekt Stadionu Henryka Reymana do Wembley, proponując łuk jako alternatywę dla odciągów utrzymujących zadaszenie. Co prawda Jurorzy mieli duże zastrzeżenia do samego wykonania, ale pomysł uznali za wart uhonorowania. Do innego znanego obiektu nawiązał Kamil Adamski. Jego inspiracją była niemiecka Allianz Arena. Dlatego postawił na jasną i spójną bryłę- fasada zyskała na estetyce, a trybuny wewnątrz są bardzo dobrze dopasowane.

W weekend najlepsze prace zagoszczą już na stałe w serwisie Stadiony.net, a tymczasem dziękujemy wszystkim uczestnikom, szanownemu Jury i sponsorom konkursu.

Reklama