Stalowa Wola: Za 5 lat nowy będzie stadion

źródło: Echo Dnia; autor: Michał

W ciągu najbliższych pięciu lat dojdzie do przebudowy stadionu przy ulicy Hutniczej w Stalowej Woli, na którym grają piłkarze Stali. Ma powstać kameralny obiekt na 10 tysięcy widzów, w pełni zadaszony i wyposażony w krzesełka.

Reklama

18 września ogłoszone zostaną wyniki konkursu na projekt stalowowolskiego stadionu, a propozycje napływać będą do końca maja.

- Przebudowę stadionu zaplanowaliśmy na pięć lat, by rozłożyć koszty – mówi Tadeusz Duszyński, dyrektor MOSiR w Stalowej Woli, właściciela obiektu. – W kosztach partycypuje miasto, a jest to łącznie 40 milionów złotych. W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa odkrytej trybuny od ulicy Hutniczej, w kolejnych dwóch latach trybun na łukach, a w ostatnim etapie - obecnej trybuny zadaszonej. Powstanie też wtedy nowe, dwupiętrowe zaplecze z salami konferencyjnymi, windą dla niepełnosprawnych, monitoringiem i tak dalej. Wszystko zgodnie z wymogami europejskiej federacji piłkarskiej UEFA, tak więc w Stalowej Woli będą mogły być rozgrywane mecze nawet w europejskich pucharach.

Po przebudowie stadionu przyjdzie też czas na jupitery i sztuczne oświetlenie. MOSiR w Stalowej Woli już otrzymał propozycję zakupu oświetlenia od innego klubu sportowego, Zagłębia Lubin, które wymienia je u siebie i pozbywa się dotychczasowego. Ale ostatecznie dyrektor Duszyński po konsultacji z prezydentem Stalowej Woli, Andrzejem Szlęzakiem, zrezygnował z zakupu.

- Koszt oświetlenia z Zagłębia to milion złotych, ale u nas musiałoby to wszystko przeleżeć pięć lat, zanim zostałoby zamontowane po przebudowie stadionu – tłumaczy Tadeusz Duszyński. – Na razie montujemy na naszym obiekcie nowy zegar, a w przyszłym roku pojawi się też sztuczne boisko z oświetleniem, które kosztuje trzy i pół miliona złotych, z czego milion dwieście dołoży nam marszałek Podkarpacia.

Echo Dnia, 26.05.2008.

Reklama